Česky   English   Deutsch

Co se děje nového

Valná hromada ICSR pro členy klubu je 23.11 od 15 hod v Zdibech

na Staré poště. 

Omlouvám se za momentální neaktualizování stránek, vzhledem k tomu, že jsem dlouhodobě bez připojení na internet.

Dne 2.3 .2014 se kná valná hromada pro členy klubu a přátelé Irských cobů. Místo Zdibyrestaurace Stará

pošta. Viz www.icscr.cz

 

Svod se konal v areálu Bary Trávničkové. Za celou

výborně zvládnutou organizaci ji moc děkuji.

Vítězkou klisny se stala Black Beauty, která byla i

šampionkou svodu v Trenčíně na mezinárodní

výstavě KoŇ 2013

 

Svod Irských cobů se bude konat 7.9.2013 v areálu p. Opatrného v

Hořovicích. Třídy jsou otevřené pro všechny irské coby bez původu

i s původem . Více na www.icscr.cz

Děkuji všem,kteří se zůčastnili svodu a jsem ráda, že mezi chovateli je stále větší zájem o zápis koní do plemenné knihy ČR. 

Fotky ze svodu od Přemka jsou na http://irskytinker.rajce.idnes.cz/2013-05-18_Svod_ICS_Litohost/#DSC_0898.jpg 

 

 

Svod Irských cobů bude 18.5 v sobotu na Ola Rnči

v Litohošti. Přihlášky a propozice

 

 

najdete na www.icscr.cz 

 

Situace v Irsku se plemenné knihy ČR nedotýká na úrovni funkčnosti a vydávání průkazu. Plemenná kniha ČR je samostatná a uznaná  ministerstvem zemědělství. Pokud má problém mateřská plemenná kniha je nutno upozornit, že v takovém případě jsou na jedné lodi všechny plemenné knihy vč. ICS Holandsko.

Pro naši plemennou knihu v ČR se nic nemění a nadále pracuje

pořádá svody Jako jedna z mála plemenných knih nemáme žádné

problémy. 

Něco z inventáře. Takové otázky jsem fakt nečekala :-) :-) :-) http://www.rozhlas.cz/pardubice/mamehosty/_zprava/marta-moravcova-lenka-gotthardova-irsky-cob--855991

Kalendář Irských cobů na rok 2013 je možno si objednat u mě

 

Snad po roce jsem si otevřela inzerci, kde chovatelé a majitelé nabízejí k prodeji hříbata nebo starší Irské coby. Byla jsem hodně udivená. Z 10ti inzerátů bylo 9 kde se psalo                  o nabízeném koni jak je nejlepší, má nejlepší původ, otec málem králem světa, ale kvalita hříbat tomu ani zdaleka neodpovídala. Většina těchto prodejců píše o silné stavbě těla (možná, že jen takové hříbě se silnou stavbou těla nikdy neviděli). Bohužel, pokud si někdo kupuje prvně  svého Irského cobíka a prodávající ho přesvědčí, že rousy dorostou a stavba těla je korektní, tak se není čemu divit, když laik koupí hříbě a během pár let zjistí, že to bohužel byla chyba a má doma křížence Irského coba, který se tomu vysněnému co viděl kdysi na netu ani zdaleka nepodobá….. Proto sem přikládám fotky hříbat.

 Na fotografiích  jsou vidět krásné bohaté rousy na hříbatech i přesto, že na jedné fotce má hříbě mokré rousy. I tak je stále  jasná  jejich bohatost .

 Na těchto dvou fotografiích je vidět malé rousy u hříběte, které už mu nikdy nenaroustou do úžasných rozměrů a rousy u dospělého jedince, který byl v jiné PK schválen jako Irský cob a u naší PK v ČR byl tento kůň neakceptován a nebyl zařazen do chovu.

Samozřejmě se narodí potomci dvou irských cobů jako hříbě na obrázku, ale nevidím důvod proč o něm  psát jako o budoucím šampionu a mohutné kostře. Pokud se chystáte koupit hříbě Irského coba, je důležité vidět OBA  rodiče. Matka je v tomto směru velice důležitá !

Svod a zápis do plemenné knihy proběhne příští rok a hostem

bude Tom Price

Září pro Irské coby je velice aktivním měsícem. A to i pro mě. Hned první víkend v září proběhl svod irských cobů v Dánsku kde jsem jela jako rozhodčí a posuzovala s největším chovatelem Irských cobu na světě s - Tomeme Pricem- V Dánsku byla vysoká kvalita koní a celé 4 dny jsem si užila. Poté následovali Pardubice kde jsme jako každý rok nemohli chybět a reprezentovat tak Irské coby v klasickém zápřahu. 

Třetí víkend mě čekal svod v Belgii kde jsem pro změnu hodnotila irské coby s Bennym Cleasem, který mi věnoval mnoho svého času a je mým školitelem  už několik let. 

Děkuji všem, kdo se zůčastnili svodu Irských cobů výsledky svodu najdete na ofiko webu www.icscr.cz 

 

Svod Irských cobů tudiž zápis do plemenné  knihy ICS ČR a ICS

Irsko se bude konat 12.5.2012. Inspektory jsou Lisselote Jensen a

Beny Claes.

Těší mě veliký zájem o výlet do Anglie. Vzhledem k tomu že nás asi pojede hodně tak budu muset promyslet dopravu. Veškeré info budu vědět do konce dubna.

Valná hromada bude 1. dubna v motorestu Stará pošta ve Zdibech u Prahy více na ofiko webu www.irishcobsociety.cz

Kdo by chtěl jet s námi do Appleby v Anglii na výlet za Irskýmy coby tak pro více info na vyžádání u mě na emailu. Předpoklad 6 dnů, návštěva po chovatelých v UK:

Během pár dní bude zde i na ofiko stránkách uveden datum svodu a valné hromady. čeká se na potvrzení účasti inspektorů.

Bohužel ne všichni majitelé hřebců dodali včas na UEK genotyp tak někteří hřebci nebudou bohužel v seznamu plemeníku, ale nebojte se budou připouštět v letošni sezóně. Aktuální seznam plemenných hřebců pro ČR najdete na www.irishcobsociety.cz nebo www.icscr.cz

 

Je možné si objednávat kalendář Irských cobů na rok 2012. Letos

je trošinku změna a místo fotografií jsou použity malby dle předloh

chovatelů. Celý kalendář malovala A. Lukešová. 

 

 

27.9.2011 Na akci Kůň 2011 Lysá nad Labem jsme byli jako každý rok jediní zástupci plemene Irish cob. Na ruce byla předvedena Kessy maj. Petr Skřeček a Lucie Burešová, která ukázala kousky volné drezury. V zápřahu se předvedla jako gapsy cob Cavi my Angel. V těžkém písku se ji sice blbě šlo, ale zvládla to :-).

18.9 2011 Je mi velice líto, ale minulý týden odešel na vždy výborný hřebec a především nejlepší přítel manželů Hrdličkových Guiness VI. Je to velká ztráta v chovu irských cobů. Guiness byl výjimečný svou klidnou povahou a láskou kterou uměl dát najevo. Byl držitelem titulu Elitní hřebec a letos na svodu v Belgii měl vynikající úspěch. Jani a Jiříku prázdno v srdci zůstane všem chovatelům, kteří ho znali a přeji vám at se vám narodí po něm hříbě, které by ho aspoň částečně nahradilo

18.9 2011 přidávám sem fotku z akce Pardubice. Kde jsme jeli jako zástupci Iriských cobů v ČR. V týmu Irish cob byli Cavi my Angel, Maggie a Finnian, Selwyn, Guiness VI a Sue. Celá akce byla velice zdařilá, zaznamenali jsme velký zájem o plemennou knihu irského coba a zápisy koní do ní. A moje dík patří všem organizátorum, protože výstava byla opravdu dobře zorganizovaná.

 

23.6.2011 nové fotky ze svodu v Litohošti http://dikous.rajce.idnes.cz/svod_2011_Litohost kdo nestihl letos si zapsat klisnu na svodu a očekává hříbě a chtěl by klisnu zapsat at mu může vydat ČR průkaz původu, můžete se ozvat mě a nebo A. Reinbergerové a dohodnout se na zápisu.

16.6.2011 výsledky ze svodu a článek s tím spojený je na www.icscr.cz Vítezkou se stala klisna Ivety Hladké z Farmy Habrůvka jménem Caroleena Brackenhill Choice import Anglie. Během víkendu se zapsalo a svedlo 30 koní. Výsledky z loňského roku jsou akceptovány a koně budou zapsáni do PK ČR taktéž.

9.6 nějaké fotečky z výletu do Belgie, který se konal v únoru http://tadeasovydomky.rajce.idnes.cz/Belgie_2011/

7.6.2011 dnes byla schválena plemenná kniha irských cobů , vedení zaobstarává www.ICSCR.cz

25.4.2011 svod Irských cobů v ČR pod záštitou mateřské plemenné knihy Irsko bude 11.6.2011 na Ola Ranchi. Přihlášky atd na www.icscr.cz nebo na vyžádani u mě na emailu.

27.3.2011 Jsme začli připravovat April na tahání. Opravdu talent od přírody. Ještě chvilku a může tahat s Cavi :-)    

2.3 2011 Jsem velice potěšená nabídkou Jean Marieho z Belgie, který nabídl svého hřebce Selwyn na připouštěcí  sezonu 2011. Hřebec byl nejlepší v 3, 4, 5 letech na keuringu . Je ohodnocen STER. a PREFERENT Z matky Angel taktéž STER po otci The Midget Preferent. Selwyn se osvědčil jako výborný plemeník, který zanechal po sobě super hříbata. Selwyn je tříbarevný s výborným charakterem a prostornými chody. Pokud budete mít zájem o připuštění veškeré dotazy na mě :-)

 

28.2.2011 Byli jsme na keuringu hřebců v Belgii s hřebcem Guinesem VI a jeho majiteli a s našim Jake Meadows. Více o tom to výletu během par dni bude zde vyvěšeno .

20.1.2011 Vážení majitelé plemenných hřebců,

 časopis Svět koní pro Vás připravil speciální nabídku inzerce Vašich hřebců za velmi výhodných finančních podmínek.

 Inzerce s fotografií pouze za 500 Kč !

Inzerce bude zveřejněna v březnovém čísle Světa koní, které vyjde 24. února společně s tématickým článkem o plemenných hřebcích.

 V případě opakování inzerce stejné velikosti v dalších číslech cena pouze 400 Kč !

 Velikost inzerce je 5,6 x 8,8 cm. Názornou ukázku naleznete v příloze tohoto mailu.

 

 

 

 S pozdravem

PhDr. Anna Reinbergerová, šéfredaktorka

6.1.2011 První keuring a rovnou zaměřený na hřebce bude v Belgii ve městě Ghlin. 20.2.2011 Tak jako loni je přihlášeno spousta plemených hřebců mimo jiné i dva z České Republiky. 

26.11.2010 Kalenář Irských cobů 2011

Marta Moravcová ve spolupráci s ICSCR a fotografy Annou Reinbergerovou a Renátou Kolářovou Vám nabízejí kalendář Irských cobů 2011. Kalendář je formátu A3 na šířku a obsahuje 13 kvalitních fotografií irských cobů. Převážně se jedná o koně, kteří jsou v majetku českých chovatelů. Cena je 250 Kč plus poštovné ?. Při odběru většího množství kalendářů množstevní sleva.  


Zároveň pro příští rok mají majitelé irských cobů, kteří jsou členi ICSCR, možnost přihlásit své koně do kalendáře pro rok 2012. Jejich koně budou po dohodě nafoceni Annou Reinbergerovou během roku 2011. Finanční záležitosti budou upřesněny. 

6.9.2010 V sobotu 4.9 jsem byla s manželem v Rakousku na svodu irských cobu a Irských tinkru. Inspektor byla Evelyn Flynn, Thomas Kranz, B. Strauz a Michael Baerecke a ja jako hostující ins.. Účast byla opravdu velká a byla jsme překvapená kvalitou koní ,které byli v Rakousku předvedeny. Po svodu byli koně předvedeni v dámském sedle, v kočáře a byli také dělany výkonostní zkoušky. A tak to mi Michael trpělivě vysvětloval jak a proč měřit koně. :-)

                                     .

3.9.2010 mnoho chovatelů mi volá a ptá se jestli je svod v měsíci září 2010. Prosím vás svod v září  není.

17.8.2010 Pokud čekáte na ofiko stránkách informace, prosím o strpení. Bohužel povodně zasáhli Doubrafku a softwer není funkční. Hned jak se stránky budou dát aktualizovat tak tam vložíme veškeré informace.

 

Školení inspektorů

 

O víkendu 21. - 22. 7 jsem se já společně s Annou Reinbergerovou zúčastnila  školení inspektorů pro ICS typu 2 v Německu.

 

 

Školení  mělo praktickou i teoretickou část a na závěr byly složeny zkoušky. Přednášejícím byla Evelyn Flynn prezidentka PK země původu a Thomas Kranz více prezident. 

 

 

Dozvěděly jsme se spoustu užitečných věcí, které se týkají plemenné knihy a hodnocení. Seznámili jsme se se členy ICS Španělská, Dánska, Rakouska, Švýcarska, Německa. Zároveň jsme se také dohodli na společném projektu databáze koní. A také se řešilo zapisování  koní do PK a možné křížení irských cobů s jinými plemeny. 

 

Hodnocení

 

Koně jsou posuzování inspektorem typu 1 a typu 2. Výsledky jsou psány do formuláře k tomu určenému. Možné ocenění  je elitní, neelitní, ster, prémie. Pokud kůň s označením ster přestupuje z jiné PK (filiální) je možné toto ocenění uznat jako elitní.V případě koní z PK (ne filiální) je zapotřebí posoudit koně inspektorem typu 1.

 

Veškeré podrobnosti o hodnocení a zapisování koní do plemenné knihy bude vysvětleno na schůzi.

 

Spolu s námi byl v Německu Hr. Michael BAERECKE, který nás pozval na výstavu do ST.Polten, kde budou k vidění irští cobové, irští tinkeří ale i barokní koně. Účastnit se můžete i Vy s Vaším koněm. Posuzovatelem bude Evelyn Flynn a Thomas Kranz s Michaelem Baerecke.

 

 

 

27.7.2010 ICS Španělsko vytvořilo databázi  irských cobů pro celou Evropu. Tato databáze je k vidění na ofiko stránkách zatím je to test a cca od záři se tam budou zapisovat všechni Irští cobové řádně zapasných v PK  celé Evropy

13.7 Díky otevření nových s  možností ICS LTD jsme zvání i se svými irskými coby do Rakouska na mezinárodní šampionát. Pokud máte zájem prezentovat svého koně nebo tam jet jen se podívat budu ráda. My s manželem tam pojedem bez koní,ale určitě to bude stát za to. http://mail.centrum.cz/download.php?msg_id=000000002a2d0016337401a637ee&idx=4&filename=Plakat%202010.pdf

13.7 Na oficiálních stránkách naleznete mnohé akce kterých se můžete zůčasnit. Pokud budete potřebovat ráda vám zapůjčím bannery naši organizace.

24.6.2010 výsledky svodu naleznete na ofiko stránkách. Tam naleznete i otázky a odpovědi k nové situaci v ICSCR

21.6.2010 zatím vkládám jen odkaz na fotky. Díky maličkostem které musím udělat po svodu uhledně papírování není zatím čas psát víc. Snad ve středu  http://dikous.rajce.idnes.cz/svod_Irskych_cobu_2010/

31.5.2010 Dnes potvrdila svoji účast na svodu inspektorka typ 1. tzv hlavní inspektor z Dánska na svodu 19.6.

13.5 2010 novinky nebudou jen tak rychlé. Je to hodně práce a velké úsilí. Snad se vše povede.

19.4.2010 Na svod si nazapomeňte vzít s sebou sedlo :-)

19.4 2010 10.dubna jsme společně s Andy byli ne mezinárodním meetingu v Dublinu  jednat ohledně budoucnosti Irských cobů v ČR. Vzhledem k tomu, že se ještě tento týden bude ohledně toho něco řešit tak závěrečnou zprávu dám včas na webky a pošlu na email všem členům ICS ČR.

5.4.2010 Do ČR jsem minulý týden přivezla zapůjčeného plemenného hřebce Barta, který bude viděn i na svodu. Pravděpodobně tady bude bud do konce svodu nebo do konce října.  

5.4.2010 Zápis z valné hromady o tom co se tam událo jsou na ofiko našem webu www.icscr.cz všichni odsouhlasili pořádání svodu v Litohošťi na Ola Ranchi u manželů Kadlecových. Kde jsem se už byla podívat a myslím si, že se máme na co těšit. Letos budeme mít na svodu i mnoho zahraničních hostů z Belgie a Holandska. Prosím o včasné nahlášení na svod at je pro nás příprava jednodušší. Pokud by jste měli jakýkoliv dotaz prosím o zaslání emailu na mou adresu.

25.1.2010 začátkem dubna jsou Velikonoce a pak už by bylo dosti pozdě na valnou hromadu. Tudiž datum valné hromady je 20. března. POkud možno zkuste se zamyslet nad místem konání svodu. Veškeré návrhy budou vítány. Je zapotřebí aby na místě byla i hala pro případ špatného počasí.

13.1.2010 Je zvykem že na začátku roku je valná hromada. Kvuli počasi a ještě neuplným informacím by se valná hromada určitě nedělala dřív než v březnu. Samozřejmně bude každý člen dopředu informován

13.1.2010 První keuring v tomto roce bude 7.3 v Belgii. Pokud by měl někdo zájem a chtěl by se tam jet podívat ozvěte se mi a domluvíme se. 28.3 bude keuring ( stallion show ) v Schejndelu jako každý rok. Doporučuji . Opravdu je na co se dívat. Opět pokud by měl někdo zájem navštívit tuto jedinečnou show ozvěte se mi.

19.11.2009 Fotky mého nového hřebce sice nepřibyli protože je stále nemám,ale čas jeho prezentace ještě příjde. Ale přeci jen dobrá zpráva, pro ĆR zapujčí COEN z Holandska svého plemeníka, který je velice pěkný a hlavně dává super potomky více o hřebci Bart v menu

30.9.2009 Do mé stáje přibyl nový mladý nadějný hřebec. Fotky a více info budou během pár týdnu.

30.9.2009 Moji stáj opustili Black Shadow a Lord Kayne. Black Shadow je zpět v Belgii u mé kamarádky Anne. Lord Kayne má novou majitelku Evu Hajnovou, která bude připouštět s Lordem v příští sezóně.

2.9.2009 pokud jste si bojednali vesty s logem klubu tak už je mám doma. Ozvěte se at se domluvíme na předání

28.7.2009 o víkendu jsme byli s Renčou ( Bas ) Přemkem ( Honzík ) Ivou ( Rose s Sambo ) v Čechách pod Kosířem.Byla tam velice zajímavá akce Josefkol, která byla věnována starobylím řemeslům, které se podílejí na výrobě kočárů. A tak tam nemohli chybět i kočárovi koně což bezpochyb irish cob jsou. Nevěděli jsme co máme od této akce čekat a tak jsme museli dosti improvizovat. Ale i přesto to čtyřnohým miláčkum moc slušelo. Moc děkuji všem kteří se zůčastnili této akce a pomohli tak reprezentovat  ICS CR na Moravě.

Můj osobní dojem z Josefkolu je velice příjemný. Kočáry jsou mýmy hoby a tak  byl pro mě tento víkend hodně zajímavý. Panu Obrovi, který Josefkol pořádal bych ráda poděkovala za pozvání a pohostinost na této zdařilé akci. Mé díky taky patří manželům, kteří nás ženské  potpořili :-)

 

1.7.2009 pokud máte zájem se s námi podílet na účasti akce JOSEFKOL 09 napište a domluvíme se. Budem určitě rádi. Více info na ofiko stránkách a taky na www.historickekocary.cz v srpnu je výstava koní v Trenčíně na Slovensku domluvili jsme se s Renčou a Přemkem, že by bylo fajn reprezentovat irish cob a udělat si s koňmi výlet. Pokud by jste se chtěli přidat budem rádi.

3.6.2009 omlouvám se všem kteří čekají na info  os vodu a fotky a výsledky. Vše do konce týdne bude umístěno na oficiálním webu. Děkuji za pochopení

26.5.2009 Děkuji všem, kteří se zůčastnili svodu Irských cobů v Tanvaldu. Věřím, že se vám akce líbila a příští rok snad to bude blíž k Moravě :-) Jen pro zajímavost. Vítěz svodu byla kobyla Crulle Deville, 1. místo mezi hřebci obsadil BAS , 1. místo mezi valachy obsadil Honzík. a na 1 místě mezi hříbaty byl Ghandi a mezi dvouletýmy hřebci byl na 1 místě Rose Sambo. Gratuluji ještě jednou

21.5.2009 pokud jedete na svod nebojte se že zabloudíte. Všude budou od pátku 12 hod. vyznačené šipky s názvem ICS . Svod začne v 11 hod. během celé akce bude doprovodný program. Na místě je zajištěno občerstvení a pěkné počasí :-)

17.4.2009 chtěla bych poprosit všechny zájmce o svod aby přihlášení nenechavali na poslední chvíli. V sobotu večer bude i schůze ICS tzv. valná hromada. Počítá se z večerním programem a příjemným posezením. Noclech v místě svodu. Sedlo s sebou společná vyjíždka bude příjemné spestření :-)

5.4.2009 Vzhledem k tomu, že je docela dosti koníku na prodej a taky hodně zájemců. Tak by bylo fajn udělat takovou mini akuci přímo na svodu. Samotný svod začne kolem 13 hodiny. Takže od 11 hod. poběží program kde bude taky aukce těchto koní. Pokud chcete tam reprezentovat svého koně není problém, napište a domluvíme se

5.4.2009 Na ofiko stránkách už je účet ¨poštovní spořitelny. Na těchto stránkách neustále s Doubrafkou pracujeme. Taky budou nové články v časopise Koně, Svět koní ( duben ) a na equichannel.

Nově i čerstvé sperma od Lorda a Blacka

27. června bude inspekce Irish cob v Belgii městě Torhout. Celá akce je doprovázena jednim z největších trhu koní v Belgii. Myslím, že by bylo fajn kdyby jsme si tam udělali společně výlet. Už jsem o tom hovořila i na schůzi. V pátek by se vyjelo a v neděli ráno příjezd zěpt do ČR. Pokud by jste měli zájem ozvěte se mi prosím.  

Prosím zájemce o svod Irských cobů, kteří se chtějí zůčasnit se svým koněm, aby mi poslali email nebo zavolali na můj mobil. Děkuji.

 Dne 27.2 jsem spolu s Andy Reinbergerovou a mým manželem odletěli do Belgie kde na nás čekal velice zajímavý víkend. Poznali jsme spoustu nových lidí a viděli krásné koně. Hned v pátek jsme si užili 3 hodinovou vijíždku. Večer byl obohacen večeří s předsedou ICS Belgie. V sobotu jsme navštívili velkou farmu specializovanou na chov Irských cobu s počtem nad 40 koní. Neděli završil šampionát Hřebců plemene Irský cob. Hodnocení jsem se účastnila i já po celou dobu šampionátu jako školicí se inspektor. Sešlo se nad 50 hřebců s různých zemí. Celkovým vítězem byl Lexx van Tinkerstal Foubert. Více o šampionátu si můžete přečíst na www.icscr.cz nebo v časopisu svět koní v příštím čísle.

   

od 27.2 jsem v zahraničí ohledně koní. Plánovaný návrat 7.3.2009. Snad budu mít přístup k internetu abych mohla reagovat na vaše dotazy. Pokud né, tak se omlouvám a odpovím hned jak přijedu zpět do ČR.

Dne 21.2.2009 proběhla valná hromada ICS CR. Událo se tam pár změn, proběhli také informace o akcích, které budou v tomto roce a především byl projednávan svod. Co nevidět budou spuštěny nové stránky ICSCR ( klubové stránky). A co je nejdůležitější budou fungovat a budou aktualizovány!Svod bude 23. května 2009 v Tanvaldu v jezdeckém areálu p. RNDr Picka. Místo konáni svodu bylo odsouhlaseno velkou většinou valné hromady. Proti byli pouze 3 členové. Valná hromada zvolila nové předsednictvo podrobné info o schůzi najdete v co nejkratším možném termínu na nových webových stránkách.

Aby jste mohli volit na schůzi a tím pádem ovlivnit vašim hlasem  ICS ČR musíte být podle stanov členy sdružení. Na schuzi budou k dispozici přihlášky kde je můžete vyplnit a rovnou se stát členy. Roční příspěvek je 300 Kč a zápisne 200 Kč 

Schůze ICS ČR pro členy i nečleny bude 21.2.2009 v sobotu  v 14 hod v Praze 6, na Bílé Hoře v restauraci U Čechů, ulice Čistovická. Prosím o včasný příchod. Děkuji

Vítám Vás všechny na mém novém webu. Staré webové stránky už aktualizovat nebudu a vše potřebné by jste měli nalézt zde. V případě jakýchkoliv dotazů se na mě můžete obracet emailem nebo telefonicky. .

 

 

                                        

 

 

úpravy © coding Tomáš Hodek 2009 © graphics Tomáš Felcman 2009 © tntsystems.cz