Česky   English   Deutsch

Vítejte

Vítejte na stránkách věnovaných Irským Cobům. Mé jméno je Marta Moravcová a naše stáj má  nejdelší tradici v chovů Irských cobů v ČR. V naší stáji jsou plemenní hřebci ,chovné klisny i hříbata plemene Irský Cob a 2 Minishetland. Zaměření naší stáje je především plemenitba, chov a dovoz koní ze zahraničí. Mnoho chovatelů ze zahraničí se stali za ty dlouhá léta přáteli. Podporuji O.s chovatelů Irských Cobů CR www.icscr.cz.

Od roku 2007 jsem byla školená v mnoha zemích, abych se pak v pozdějších letech stala inspektorem 2 a později i inspektorem 1  pro posuzování Irských cobů. Posuzovala jsem v 11 státech Evropy po dobu 12 let.

. Naše stáj se nachází 40 km od Prahy u obce - Kokořín

Dne 7.6.2011 byla schválená plemenná kniha v ČR pro Irské coby. Držitelem je ASCHK spolu s ICSCR www.icscr.cz  

 

Stránky už dávno nejsou aktuálizovány. Koně mám doma jen pro radost a mou největší prioritou, není tlachat na FB o tom kdo co s kým a jak, ale jít se projít s mým čtyřnohým přítelem do lesa. Vzhledem  tomu, že ani mé amibice nejsou již chivatelské ráda prodám svou doménu popřípadně celé webové stránky vč. administrace. 

 

ě.

Klub zabývající se chovem, propagací, pořádaním svodu, poradenstvím a zapisováním do plemenné knihy je na webu www.icscr.cz

 

úpravy © coding Tomáš Hodek 2009 © graphics Tomáš Felcman 2009 © tntsystems.cz